Чи “Українські злі”?

Кінолекторій Нац І Я
1181 Коментарі Вимкнено до Чи “Українські злі”?

zli_01Борсаючись нещодавно у тенетах інтернету, натрапив на цікаві арт-хаус фільми “Українські злі”, котрі входять до  альманаху “Україно, goodbye!”.

Це представники нової кінохвилі, які, попри всі труднощі, розвиваються в Україні. Загалом до проекту входить 25 короткометражних фільмів, які вже встигли привернути до себе увагу на різноманітних кінофестивалях та кінофорумах.

Реалізація проекту “Україно, goodbye!” зайняла біля двох років, у результаті чого ми отримали 10 годин файного українського кіна.

“Українські злі” вийшли у всеукраїнський прокат 28 березня цього року і до даної збірки увійшли такі фільми:

“Очерет” – реж. Руслан Батицький;
Сюжет: Розповідь про буденні та сумні картини останніх днів життя села, розказана крізь призму реальної історії.

“Ґауді” – реж. Аксінья Куріна;
Сюжет: Студент архітектурного факультету Віктор закоханий в Барселону і роботи Ґауді. Він прагне здобути ґрант на навчання в Барселоні і чекає відповіді з іспанського університету. Поки в барселонському університеті вирішують, чи приймати до своїх лав студента з України, він карколомно котиться на самісіньке дно… Чи встигне рятівний лист прийти вчасно?

“Та поїду” – реж. Валерій Шалига;
Сюжет: Аби утримувати чоловіка, сина та матір, головна героїня їздить за кордон працювати різноробочою. Щоразу, як вона повертається додому – обіцяє собі більше не їздити на заробітки. І щоразу їде знову. Адже у всіх членів родини уже є певні звички – матері подобається дивитись телевізор, син хоче красиво одягатись і мати модний телефон, а чоловікові до вподоби випивати з друзями в гаражі. При цьому ніхто ніде не працює. Коли героїні в черговий раз телефонують і пропонують роботу, вона вагається, але дивиться на свою родину і розуміє – іншого виходу у неї нема.

“Ксенофілія” – реж. Ілля Калюкін;
Сюжет:  Історія чистої любові у брудних обставинах.

“Без ГМО” – реж. Лариса Артюгіна;
Сюжет: У молодої жінки трагічно загинув чоловік. З можливих видів поховання вона вибирає кремацію. Жінка
запізнюється на церемонію похорону … Один з працівників крематорію вже отримав останки її чоловіка, і перемелює їх у дробильній машині. Потім акуратно вкладає в урну пакет і висипає туди попіл. Але не весь. Залишає приблизно жменю і завченим рухом відсипає в заздалегідь підготовлену сумку на коліщатках…
Коли сумка стає повною, працівник крематорію забирає її додому … На балконі у нього ростуть помідори, які потребують добрива.

“Красива жінка” – реж. Альона Алімова;
Сюжет:  Фільм веде про зраду… Він її звабив, Вона подумала, що то любов і відповіла йому взаємністю, та швидко прийшло гірке розчарування – Він нахабно надурив Її, наївну й довірливу. Зрада виявилася такою нестерпною, що Вона вирішила еміґрувати. Вона – це Україна?.

“Гамбурґ” – реж. Володимир Тихий;
Сюжет:  Усе своє свідоме життя герой фільму хотів виїхати до Америки. У найгіршому випадку – до Європи. Проте, його мрії судилося збутися тільки частково – за кордон виїжджає лише його нирка…

“Останній день” – реж. Анастасія Касілова;
Сюжет: Батьки шістнадцятирічного Сашка прагнуть кращого життя. Для себе і для своєї дитини. Вони вирішили залишити Україну й переїхати до Америки. Завтра життя хлопця повністю зміниться…

Сторінка проекту “Україно, goodbye!”

«

»